[www.piatek.org.pl]
Piątek Niezależnego Zrzeszenia Studentów Politechniki Warszawskiej
· Dyżury prawników w SWS ·

SWS: Do Braci Ukraińców!


Do Braci Ukraińców!

Zwracamy się do Was z wyrazami solidarności w 32 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, który na 8 lat zablokował wolnościowe dążenia Polaków.

My, działacze podziemia solidarnościowego i antykomunistycznego, wiemy jaką cenę przychodzi płacić za prawo do wyrażania własnych poglądów. Wiemy też jak ważna jest międzynarodowa solidarność z tymi, którzy dla walki o takie uniwersalne wartości, jak demokracja i wolność słowa, decydują się podjąć najwyższe ryzyko.

Dlatego pragniemy wyrazić Wam swoje najwyższe uznanie i szacunek. Dziś, kiedy oglądamy zdjęcia z Kijowa, stają nam przed oczami identyczne obrazy z pacyfikacji strajkujących zakładów w Polsce sprzed ponad trzydziestu lat. Dziś wiemy, że te brutalne działania milicji nie zdołały w nas zdławić wolnego ducha. Trzeba było zaledwie kilku lat by ci, którzy do walki ze społeczeństwem wysłali wojsko i milicję, odeszli na śmietnik historii.

Życzymy Wam siły w Waszej walce i zapewniamy, że zrobimy wszystko, co leży w naszej mocy aby Wasza walka o wolność zakończyła się sukcesem.

Życzymy Wam zwycięstwa nad tymi wszystkimi, którym wydaje się, że milicyjna pałka może zastąpić demokrację.

Zarząd Stowarzyszenia Wolnego Słowa

Warszawa 12 XII 2013 r.
Informacje Najnowsze · 2017 · 2016 ·
2015 · 2014 · 2013 · 2012 · 2011 · 2010 · 2009 · 2007-2008 · Archiwum