[www.piatek.org.pl]
Piątek Niezależnego Zrzeszenia Studentów Politechniki Warszawskiej
· Dyżury prawników w SWS ·

Pierwszy film o strajku w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu


Kochani, z wielką wdzięcznością i satysfakcją odbieram działania Środowiska Radomian dla upamiętnienia wydarzeń będących genezą ich tożsamości i dumnego, niezłomnego charakteru. Inicjatywę Resursy Obywatelskiej i Pana Prezydenta Andrzeja Kosztowniaka reprezentującego Radomian przypominających wydarzenia sprzed 30 lat uważam za spełnienie obywatelskiego i patriotycznego obowiązku, którego którego nikt nie miał odwagi wypełnić. Dziękuję za zaproszenie do filmu, za zaproszenie na wtorkową projekcję z udziałem tłumów młodzieży radomskiej. Deklaruję wszelką pomoc i poparcie dla Waszych inicjatyw oraz propagowanie Waszej pracy i postawy. Aby tak dalej...

Proszę wszystkich o obejrzenie i przesłanie dalej pierwszego filmu o strajku na WSI w Radomiu. To wydarzenie spowodowało największy strajk w Polsce XX wieku trwajacy 50 dni , obejmujący 73 uczelnie i ośrodki akademickie. Wzięło w nim udział blisko 100 000 osób. Jeszcze raz gratuluję dyrekcji Resursy i Kasi Jagiełło odważnego pomysłu i poziomu realizacji.

Pozdrawiam

Włodek Dobrowolski
Strajk w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu
http://www.youtube.com/watch?v=iRIpxhKTav0

"Między demokracją a absolutyzmem. Strajk w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu". Film z cyklu "Świadkowie historii" przedstawiający relacje uczestników.
Informacje Najnowsze · 2017 · 2016 ·
2015 · 2014 · 2013 · 2012 · 2011 · 2010 · 2009 · 2007-2008 · Archiwum