[www.piatek.org.pl]
Piątek Niezależnego Zrzeszenia Studentów Politechniki Warszawskiej
· Dyżury prawników w SWS ·

Z Mocy Bezprawia - Wojciech Sumliński


Tytuł:
Z mocy bezprawia
Podtytuł:
Thriller, który napisało życie!
Wydawca:
Wydawnictwo Fronda
Warszawa 2011 r.


Z mocy bezprawia to opowieść o wielomiesięcznej inwigilacji przez służby specjalne III RP dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego, jego bliskich i przyjaciół. Autor bez ogródek odsłania sieć mafijnych interesów z udziałem najważniejszych osób w państwie, pisze o wielkich korporacjach i fundacjach, których jedynym celem było wyłudzenie z kasy publicznej setek milionów złotych, o rosyjskich i ukraińskich zabójcach, którzy za miejsce swych spotkań obrali polski Sejm, i tajnych interesach ludzi Wojskowych Służb Informacyjnych i o ich wpływie na losy poszczególnych osób i całego kraju.

Przy okazji Sumliński ujawnia prawie nikomu nieznane kulisy najgłośniejszej, a zarazem najbardziej tajemniczej zbrodni politycznej PRL - zabójstwa Księdza Jerzego Popiełuszki.

Rafał A.Ziemkiewicz
Książka Wojtka Sumlińskiego to po prostu dynamit!
Jeden z najlepszych i najodważniejszych dziennikarzy śledczych opowiada nam o ukrytych mechanizmach władzy i prawdziwych korzeniach polskiego bogactwa. Cena, jaką za zdobycie tej wiedzy zapłacił, nie pozwala w jego relację wątpić.


Marcin Wolski
Jeśli powstanie kiedyś Stowarzyszenie Osób Pokrzywdzonych przez III RP, Wojciech Sumliński ma wszelkie szanse być jednym z jego liderów. Zdrowo na to zasłużył, udowadniając, że "dziennikarstwo śledcze" jest we współczesnej Polsce najważniejszą, a zarazem najbardziej ryzykowną z medialnych specjalizacji. Aneks do raportu o WSI, zabójstwo Księdza Jerzego Popiełuszki, mafie i afery, świadek koronny "Masa" i gangster "Baranina", ludzie ze służb i prominentni politycy – wszystkie te elementy splatają się w książce "Z mocy bezprawia" w sugestywny i przekonujący obraz czegoś, czego oficjalnie nie ma, a co od lat podskórnie psuje nasze państwo i tych, którzy usiłują to zdemaskować. A to układ właśnie!

Wydawnictwo Fronda, "Z mocy bezprawia", format: 150x220, s. 400, oprawa miękka ze skrzydełkami: cena detaliczna 39,90 zł

Książka jest dostępna w dobrych księgarniach, Empiku oraz na www.xlm.pl
Informacje Najnowsze · 2017 · 2016 ·
2015 · 2014 · 2013 · 2012 · 2011 · 2010 · 2009 · 2007-2008 · Archiwum