[www.piatek.org.pl]
Piątek Niezależnego Zrzeszenia Studentów Politechniki Warszawskiej
· Dyżury prawników w SWS ·

Informacje dotyczące katastrofy 10 kwietnia 2010


Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie

Zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej!

Wraz z nim zginęło wielu wspaniałych i ważnych dla Polski ludzi.
Wśród nich nasi koledzy z Niezależnego Zrzeszenia Studentów:


Przemysław Gosiewski
Janusz Kurtyka
Aleksandra Natalli-Świat
Maciej Płażyński
Sławomir Skrzypek
Władysław Stasiak


Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział
w pożegnaniu ofiar katastrofy.

Trzydzieści dni po śmierci ofiar katastrofy smoleńskiej
(Warszawa 10 maja)


 • 8:30 - Katedra polowa WP - msza żałobna. Będzie jej przewodniczyć sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Stanisław Budzik.
 • 17:00 - Bazylika Świętego Krzyża - msza żałobna w intencji ofiar smoleńskiej katastrofy w warszawskiej. Po łacinie, w klasycznej formie rytu rzymskiego, odprawi ją ks. Wojciech Grygiel z Bractwa św. Piotra, a homilię wygłosi dominikanin o. Jacek Salij. W trakcie Mszy orkiestra i chór Uniwersytetu Muzycznego im Fryderyka Chopina wykonają, liturgicznie i w całości, "Requiem" Wolfganga Amadeusza Mozarta.
 • 17:00 - na terenie tzw. kwatery smoleńskiej na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach pochowane zostaną spopielone szczątki ofiar katastrofy, które w ostatnim czasie, już po oficjalnych pogrzebach, przywiezione zostały do Polski. Dwanaście urn będzie złożonych w grobie w centralnym miejscu kwatery, na terenie której pochowano 28 z 96 ofiar katastrofy w Smoleńsku.
 • 19:00 - archikatedra św. Jana Chrzciciela - obchody oficjalne. Mszę odprawi metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz. W Eucharystii wezmą udział także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
 • na podst.
  http://www.nowyruchliturgiczny.pl/2010/05/warszawa-msza-trydencka-w-intencji.html
  http://ekai.pl/diecezje/warszawska/x28778/warszawa-msza-trydencka-w-intencji-ofiar-katastrofy-smolenskiej/
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,10-maja-Warszawa-zegna-i-modli-sie-za-ofiary-tragedii-,wid,12244745,wiadomosc.html

  informacje o pogrzebach


 • Aleksandra Natalli-Świat
  Pogrzeb śp. poseł Aleksandry Natalli-Świat odbędzie się w poniedziałek (26 kwietnia) we Wrocławiu. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się Mszą Św. o godzinie 10:00 w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego (ul. Horbaczewskiego 20). Po Mszy Św. rozpocznie się ceremonia pochówku o godzinie 12:00 na cmentarzu przy ul. Bardzkiej.
  MPK Wrocław przygotowało specjalne autobusy, którymi będzie można po mszy żałobnej przejechać spod kościoła na cmentarz.

 • Janusz Kurtyka
  Nabożeństwa pogrzebowe śp. Janusza Kurtyki zostaną odprawione w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Grodzkiej w Krakowie

  Czwartek, 22 kwietnia 2010

  9.00 - wprowadzenie do kościoła, Msza św., oddanie czci, wpisy do księgi
  12.00 - Różaniec
  15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego
  18.00 - Msza św.

  Piątek, 23 kwietnia 2010

  13.00 - Msza św. pogrzebowa
  16.00 - pochówek w Alei Zasłużonych na krakowskim Cmentarzu Rakowickim

 • [pobierz nekrolog]

  informacje ze strony:
  http://wyborcza.pl/1,75248,7774401,Pogrzeby_ofiar_katastrofy___informator.html
 • Sławomir Skrzypek
  Prezes NBP zostanie pochowany w poniedziałek, 19 kwietnia na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się o godz. 14.00 w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie. Po nich nastąpi wyprowadzenie trumny na cmentarz.

 • Władysław Stasiak
  Ciało ministra Stasiaka przybyło do Polski 14 kwietnia. W poniedziałek o godz. 20.00 trumna z ciałem Szefa Kancelarii Prezydenta RP wystawiona zostanie w Kościele Św. Anny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Odprawiona zostanie msza święta, a następnie odbędzie się całonocne czuwanie. Dzień później, 20 kwietnia, o godz. 10.00 w Kościele św. Anny, odbędzie się nabożeństwo żałobne, po czym nastąpi przeprowadzenie trumny z ciałem Władysława Stasiaka i złożenie w grobie na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

 • Maciej Płażyński
  Były marszałek Sejmu, prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska, zostanie pochowany w środę 21 kwietnia w gdańskiej Bazylice Mariackiej. Uroczystości pogrzebowe połączone z mszą św. rozpoczną się o godz. 12.

 • Przemysław Gosiewski
  Poseł, wiceprzewodniczący PiS, będzie pochowany w środę 21 kwietnia o godz. 16 w Warszawie na Powązkach Wojskowych. Msza żałobna zaplanowana jest na godz. 14.30 w kościele pw. Wszystkich Świętych przy pl. Grzybowskim w Warszawie.

 • W związku z tym ostatnim pogrzebem dołączam informację od Archiwum NZS

 • Szanowni Państwo,

  W związku z uroczystościami pogrzebowymi Przemysława Gosiewskiego, które odbędą się 21 kwietnia 2010 r. w Warszawie, informujemy, iż organizujemy transport na pogrzeb.

  W związku z powyższym, prosimy o zgłaszanie się drogą mailową na adres: biuro(at)nzsug.pl (w treści podając imię i nazwisko wraz z podaniem imion i nazwisk osób, które jadą z Państwem.)

  W najbliższych dniach osoby zgłoszone dostaną dokładny komplet informacji.

  Niezależne Zrzeszenie Studentów

  informacje o odznaczeniach: http://orka.sejm.gov.pl/webBPKS.nsf/pub/ISOA-84KJF3

  mapka kwater na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie


  cmentarz

  Uroczystości żałobne, sobota 17 kwietnia 2010 r.

  Spotykamy się na rogu Marszałkowskiej i Królewskiej od strony Ogrodu Saskiego. Jest to na trasie Dworzec Centralny - Plac Piłsudskiego, gdzie będzie miała miejsce uroczystość.

  Spotykamy się na godzinę przed terminem rozpoczęcia uroczystości, czyli o 11:00.

  Żebyśmy mogli się znaleźć, przygotowaliśmy transparent. Na transparencie będzie napisane:

  Niezależne Zrzeszenie Studentów 80-89

  Zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w pożegnaniu ofiar katastrofy.

  Na poniższej mapce, miejsce naszej zbiórki jest w rejonie znaczku "i" - Informacji Urzędu Miasta

  mapka
  i jeszcze informacje od władz miasta - może się komuś przydadzą:

  Uroczystości żałobne w Warszawie - zmiany w komunikacji


  W związku z uroczystościami żałobnymi w Warszawie po katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku w rejonie Pl. Piłsudskiego, a od soboty w obszarze zamkniętym ulicami Al.Jerozolimskie-Al. Jana Pawła II - Trasa W-Z-Wisłostrada, wprowadzone zostaną znaczące ograniczenia ruchu.

  W związku z budową ołtarza na Pl. Piłsudskiego w nocy z środy na czwartek zamknięty został przejazd przez Pl. Piłsudskiego. W związku z tym nie możliwy jest przejazd od ul. Mazowieckiej do ul. Moliera. Zamknięta jest ul. Królewska od skrzyżowania z Marszałkowską do skrzyżowania z ul. Krakowskie Przedmieście oraz odcinek ul. Mazowieckiej pomiędzy Traugutta a Królewską. Możliwy jest objazd Teatru Wielkiego ulicami Wierzbową i Moliera.

  W nocy z czwartku na piątek w całości zostanie zamknięta ul. Senatorska na odcinku Miodowa-Pl.Bankowy. Jednocześnie wprowadzony zostanie zakaz parkowania w obszarze Świętokrzyska-Marszałkowska-Trasa W-Z-Browarna-Topiel-Tamka.

  W nocy z piątku na sobotę z ruchu zostanie wyłączony obszar zamykający się ulicami Al.Jerozolimskie-Al. Jana Pawła II - Trasa W-Z-Wisłostrada.

  Sobota 17 kwietnia
  - utrudnienia dla kierowców:

  Od początku dnia (godz. 0) dla samochodów osobowych zostaną zamknięte ciągi:
  - ul. Marszałkowska (Al. Jerozolimskie - al. Solidarności)
  - ul. Świętokrzyska-Tamka (Kruczkowskiego - rondo ONZ)
  - Królewska (pl. Grzybowski - Marszałkowska)
  - Emilii Plater (Al. Jerozolimskie - Świętokrzyska)
  - Trasa W-Z - przed uroczystością (Wisłostrada - al. Jana Pawła II) a po uroczystości (Dw. Wileński - al. Jana Pawła II)
  - Ulice poprzeczne na wschód od al. Jana Pawła II (pomiędzy rondem ONZ a al. Solidarności)
  - ul. Szpitalna
  - ul. Zgoda
  - ul. Mazowiecka
  - ul. Krucza (krótki odcinek na północ od Al. Jerozolimskich)

  - utrudnienia dla komunikacji:

  W sobotę utrudnienia czekają także komunikację miejską. Wyłączone dla transportu zbiorowego zostaną ciągi komunikacyjne:
  - Marszałkowska (Stawki - pl. Zbawiciela)
  Tramwaje nie będą jeździły Marszałkowską od początku kursowania, a autobusy zostaną wycofane ok. południa, niewykluczone są wcześniejsze wyłączenia w obliczu dużego ruchu pieszych. Objazdy zostaną poprowadzone przez al. Jana Pawła II.

  - Al. Jerozolimskie
  Ulica będzie zamykana okresowo, na czas przejazdu delegacji zagranicznych przez Krakowskie Przedmieście.

  - Świętokrzyska
  Przed uroczystościami ulica będzie zamykana okresowo, na czas przejazdu delegacji przez Krakowskie Przedmieście. W czasie dłuższego zamknięcia po uroczystościach, objazd zostanie poprowadzony przez Emilii Plater i Al. Jerozolimskie.

  - Senatorska
  - Królewska

  - Trasa W-Z (Wisłostrada - al. Jana Pawła II)
  Ruch tramwajowy zostanie wyłączony w południe. Natomiast już od samego rana nieczynne będą przystanki STARE MIASTO. Autobusy zostaną wycofane w momencie zakończenia uroczystości.
  W piątek, 16 kwietnia:
 • z inicjatywy Instytutu Paderewskiego zostanie odprawiona Msza Św. za duszę Ś.P. Macieja Płażyńskiego, marszałka Sejmu 3 kadencji, prezesa stowarzyszenia Wspólnota Polska, członka Kuratorium Instytutu Paderewskiego.
  Godz. 18.00, Warszawa, Kościół pw. Matki Bożej Łaskawej przy ul. Świętojańskiej 10 (obok Katedry)
  Po Mszy ok. godz. 19.00 wieczór wspomnień o Panu Marszałku. O miejscu spotkania poinformujemy w czasie Mszy Świętej.
  Spotkanie to miało pierwotnie odbyć się w siedzibie Stowarzyszenia Wspólnota Polska, jednak wczoraj wieczorem okazało się, że we Wspólnocie będzie wystawiona trumna z doczesnymi szczątkami Macieja Płażyńskiego.

 • W czwartek 15 kwietnia:
   
 • zostanie odprawiona Msza Św. za duszę Ś.P. Pawła Wypycha.
  Godz. 17:00 Kościół Ojca Pio w Warszawie na Gocławiu (róg Wału Miedzeszyńskiego i ul. Fieldorfa).
  Zapraszają najbliżsi i przyjaciele z Kancelarii Prezydenta, Ministerstwa Pracy, ZUS-u, Samorządu Warszawy, Pragi Południe, harcerze.
   
 • zostanie odprawiona Msza Św. za duszę Ś.P. Sławomira Stanisława Skrzypka, Prezesa NBP.
  Godz. 19:00 Kościół Świętego Krzyża w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 3).

 • Przedkładam krótką propozycję organizacyjną w imieniu naszego środowiska - Piątku NZS PW.

  W dniu uroczystości, czyli 17 kwietnia w sobotę spotykamy się na rogu Marszałkowskiej i Królewskiej od strony Ogrodu Saskiego. Jest to na trasie Dworzec Centralny - Plac Piłsudskiego, gdzie będzie miała miejsce uroczystość.

  Spotykamy się na godzinę przed terminem rozpoczęcia uroczystości, czyli - jeśli potwierdzi się informacja, że uroczystość będzie o 12:00, to spotkamy się o 11:00.

  Żebyśmy mogli się znaleźć, przygotujemy transparent. Na transparencie będzie napisane:

  Niezależne Zrzeszenie Studentów 80-89

  Zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w pożegnaniu ofiar katastrofy.

  Prosimy o rozpowszechnienie tej informacji.

  W środę 14 kwietnia:
 • zostanie odprawiona Msza Św. za duszę Ś.P. Władysława Stasiaka.
  Godz. 18.30 Kościół Świętej Anny w Warszawie (Stare Miasto)

 • W poniedziałek 12 kwietnia:
 • Ks. Abp Kazimierz Nycz odprawi Mszę Św. za duszę Ś.P. Janusza Kurtyki.
  Godz. 9.00 Kościół Wszystkich Świętych w Warszawie pl. Grzybowski 3/5
 • Niezależne Zrzeszenie Studentów ma zaszczyt zaprosić wszystkich obecnych i byłych członków NZS na wspólny przemarsz spod Sejmu do kościoła Świętej Anny, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ofiar sobotniej katastrofy.
  Spotykamy się pod Sejmem o godzinie 19.30. Prosimy o liczne przybycie.

 • 11 kwietnia 2010:
 • Ksiądz Prałat Józef Maj zaprasza NZS do udziału we mszy świętej w intencji ofiar wczorajszej katastrofy lotniczej.
  Kościół św. Katarzyny, Warszawa, ul. Fosa 17 o godzinie 18:00.

 • W intencji ofiar tragicznego wypadku samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia zostaną w Warszawie odprawione m.in. następujące msze święte:
 • o godz. 15.00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu
 • o godz. 18.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego
 • o godz. 19.00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela

 • 11 kwietnia o godz. 15.00, zostanie odprawiona żałobna msza polowa na Woli u zbiegu ulic Deotymy i Górczewskiej.

  (informacja pochodzi z Biura Prasowego Urzędu M. St. Warszawy)

  Katastrofa 10 kwietnia 2010

  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie

  Zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej!

  Wraz z nim zginęło wielu wspaniałych i ważnych dla Polski ludzi.
  Wśród nich nasi koledzy z Niezależnego Zrzeszenia Studentów:


  Przemysław Gosiewski
  Janusz Kurtyka
  Aleksandra Natalli-Świat
  Maciej Płażyński
  Sławomir Skrzypek
  Władysław Stasiak


  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie

  Informacje Najnowsze · 2017 · 2016 ·
  2015 · 2014 · 2013 · 2012 · 2011 · 2010 · 2009 · 2007-2008 · Archiwum